22 Mayıs 2016 Pazar

Yeni Ford Edge Avrupa Piyasasına İddialı Geliyor

 
 
Değerli gurmeler, malum-u âlîniz, Dünya'da ve Ülkemizde son bir kaç yıldır en revaçta olan otomobil segmenti SUV/Crossover adını verdiğimiz şehir odaklı tasarlanmış, hafif araziye de uyumlu, yerden yüksek, son derece fonksiyonel bir kabin ve bagaj alanına sahip olan araçları bulunduğu segment.  Premium markalar kadar, kitlelere hitabeden otomobil markaları da birbiri ardına bu segmentte yeni ve iddialı modeller piyasaya sunmaktalar.
 
 
Fotoda görmekte olduğunuz Ford Edge de tam olarak bu kategoride başa güreşmek maksadıyla üretildi.
 
 
2.0 litrelik tek ve çift turbolu dizel motorları, manuel ve çift kavramalı (Powershift) otomatik şanzıman seçenekleri ile güvenlik ve komfora yönelik geniş teknolojik donanım yelpazesiyle (deri döşeme,ısıtmalı soğutmalı koltuklar, çarpışma önleme sistemi, 360 derece kamera sistemi, akıllı park yardımcısı, vb.) Yeni Ford Edge, oldukça cesur bir giriş yapıyor Crossover piyasasına.
 
 
Motor Hacmi : 2.0 litre
Silindir : I4
Besleme : Biturbo Dizel
Aktarma : 4x4
Güç : 210 HP
Tork : 450 NM
0-100kms : 9.4 sn
Azami Hız : 211 kms
Ortalama Tüketim: 5.8 lt/100km
 
 
 
Son olarak, Ülkemize vergi sistemine uygun bir motor hacmi ithal edildiği taktirde 120.000 ile 150.000 TL arasında fiyatlarla satışa sunulabileceği yönündeki tahminimizi de iletmiş olalım.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tesla Model 3 Katili Polestar 2 Tanıtıldı

Uluslararası Otomobil Fuarlarının en prestijlisi Cenevre’nin ( #gims ) başlamasına 1 hafta kala, fuarda lansman yapacak birbirinden idd...