18 Mayıs 2016 Çarşamba

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde ( QV ) Carabinieri 
‪#‎kurabiyegurmesi‬ ' nde bugünkü lezzet konuğumuz, İtalya'dan geliyor - İtalyan Jandarması için devriye aracı olarak tasarlanmış, güzeller güzeli, yepisyeni Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde ( QV ) CarabinieriFerrari tarafından tasarlanarak üretilen bu eşsiz motora (Ferrari F154 MT6) sahip Jandarma otomobilinden yalnızca 2 adet üretildi - biri Roma, diğeri de Milano bölgesinde kullanılmak üzereMotor Hacmi : 2.9 litre 
Silindir : V6
Besleme : Biturbo
Aktarma : RWD
Güç : 510 HP
Tork : 600 NM
0-100kms : 3.8 sn
Azami Hız : 307 kms

D Premium Segmentte BMW 3 Serisi, Mercedes C Serisi, Audi A4, Volvo S60 ve Jaguar XE arasında yaşanan kıyasıya rekabete İtalya'dan beklenen rakip sonunda resmen katılmış oldu - Alfa Romeo Giulia.


1962-78 yıllarında üretilen ilk nesil Giulia'nın ardından bu segmentte piyasaya sunulan Giullietta, 75, 156 ve 159 gibi modellerin hiçbiriyle aradığı başarıya bir türlü ulaşamayan Alfa,  Orijinal Giulia'daki formüle geri döndü: O artık Önden Motorlu / Arkadan İtişli ( FR) yapıda bir sport sedan.
 

Tamamı Turbo beslemeli motorlardan oluşacak Giulia ürün gamının en üstünde 2.9 litrelik Ferrari/Maserati tarafından geliştirilen Biturbo motorlu Quadrifoglio Verde (QV) bulunuyor. 510 HP gücünde olduğu açıklanan bu versiyonun 0-100kms Akselerasyonunu 3.8 sn 'de tamamlayarak hem Mercedes C63 S AMG'yi hem de BMW M3'ü geride bırakması bekleniyor.
  

Yeni Audi Q8 Tanıtıldı

SUV Segmenti gelişmiş ülkelerde en popüler segment halime geldi malumunuz. Öyle ki bu segmentin tıpkı otomobillerde olduğu gibi envai çeşi...