10 Temmuz 2016 Pazar

Yeni Audi Q2 Tanıtıldı

Otomotiv sektöründe günümüzde yıldızı en çok parlayan sınıf Crossover (Şehir odaklı, yerden yükseltilmiş, sportif, çok amaçlı Otomobiller) sınıfıdır malumunuz değerli gurmeler. Sırasıyla F, E, D ve C Segmentlerinden sonra, B Segmenti de Crossover modasından nasibini almaya başladı.Karşınızda Audi'nin B Premium Crossover Segmentinde yer alan yepisyeni Q2'si.


Köşeli, kaslı dış tasarımı, Kontrast renk kombinasyonlarıyla satın alınabilen C Sütunu Küçük boyutlarına (Boy: 4.19 m En: 1,79 m) rağmen tekerleklerin olabildiğince çamurluklara yaklaştırılmasıyla elde edilen geniş aks mesafesi (2.60 metre)Üstün malzeme ve işçilik seviyesi Sınıfında çığır açacak düzeyde yüksek teknolojik donanımı (Dijital/Hayalet Kokpit, Sim kart içeren navigasyon/eğlence sistemi (MMI Plus), Head Up Display, 360 Derece Kamera, Akıllı Park ve Yarı Otonom Sürüş Sistemleri ...) 


Sınıfına göre devasa sayılacak 405 litrelik (arka koltuklar katlanarak 1050 litreye genişletilebilir) bagaj hacmi Kısacası, Yeni Audi Q2 Çooook İddialı geliyor.


İlk etapta 6 motor (3 adet benzinli 3 adet dizel), 2 şanzıman (Manuel ve Yeni Nesil Islak Çift Kavramalı S-Tronic) ve 2 çekiş tipiyle (Önden Çekişli ve Quattro) piyasaya sunulacak.Benzinli Motorlar 1.0 TFSI (116HP), 1.4 TFSI (150HP) ve 2.0 TFSI (190HP)Dizel Motorlar 1.6 TDI (116HP) , 2.0 TDI (150HP), 2.0TDI (190HP)Ülkemize gelmesini ve test etmeyi merakla bekliyorum.

Yeni Audi Q8 Tanıtıldı

SUV Segmenti gelişmiş ülkelerde en popüler segment halime geldi malumunuz. Öyle ki bu segmentin tıpkı otomobillerde olduğu gibi envai çeşi...