25 Ocak 2014 Cumartesi

Günün Lezzeti - Lancia Stratos
Dünya'da en sevdiğim 10 otomobilin içindedir Lancia Stratos...Bu müthiş Ralli efsanesine yeniden hayat veren Lister Bell STR firmasını tebrik ediyor, efsane test editörü Steve Sutcliffe gibi bu muhteşem yaratığa bir an evvel sahip olmayı hayallerimin en müstesna köşelerinden birine yerleştiriyorum. Keyifli bir hafta sonu dilerim sizlere Değerli Gurmeler...Bu güzelliği izledikten sonra uyuyun uyuyabilirseniz ;)


Multimedya, navigasyon...bırakın bir kenara radyosu bile yok ve bu onu daha da muhteşem ve özel kılıyor. Bu kadar güzel bir motor sesine ve yol tutuşa sahip bir araç için bunlar gerçekten gereksiz donanımlar.


Orijinal Startos'ta motor seçenekleri kısıtlıydı ama Lister Bell STR'da Ferrari ve Alfa Romeo firmalarının ürettiği pek çok motor kullanılabiliyor. Ortada konumlandırılmış motor ve space frame şasi ile sürüş dinamikleri pistte ve yolda tabiri caizse "mükemmelin de ötesinde". 


8 adet ön far, mat monoblok jantlar ve roll cage, safkan ralli otomobilinin nasıl olacağını tanımlıyor adeta Stratos.


Buyurunuz bu da Steve Sutcilffe'in Stratos Lister Bell STR'ye hayran olduğu test sürüşü videosu:

Tesla Model 3 Katili Polestar 2 Tanıtıldı

Uluslararası Otomobil Fuarlarının en prestijlisi Cenevre’nin ( #gims ) başlamasına 1 hafta kala, fuarda lansman yapacak birbirinden idd...